• Αναζήτηση

Μετάλλια για τους αθλητές του Ν.Α.Σ. Καλαμάτας ΑΙΟΛΟΣ στον OPEN Πανελλήνιο 22ο Διασυλλογικό Αγώνα «Γύθειο 2024»

Ο Σύλλογός μας συμμετείχε στον OPEN Πανελλήνιο 22ο Διασυλλογικό Αγώνα «Γύθειο 2024» που πραγματοποιήθηκε στο Γύθειο στις 12 και 13 Οκτωβρίου 2024. Ο Σύλλογος συμμετείχε και στις δύο κατηγορίες σκαφών, Optimist και Laser, με συνολικό αριθμό 17 αθλητών. Οι αθλητές του Συλλόγου μας κατέκτησαν σημαντικές διακρίσεις ως εξής:

Ο αθλητής μας Φίλιππος Λημνιός κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Optimist – αγόρια έως 13 ετών, καθώς και την 1η θέση στην κατηγορία Optimist – αγόρια γενική κατάταξη. Ο αθλητής μας Παναγιώτης Πατικόπουλος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Optimist – αγόρια γενική κατάταξη.

Ο αθλητής μας Δημήτρης Πατικόπουλος κατέκτησε την 1η θέση και ο αθλητής μας Αριστοτέλης Σιαφάκας την 3η θέση στην κατηγορία Laser – αγόρια. Η αθλήτριά μας Δανάη Μανωλοπούλου κατέκτησε την 2η θέση και η αθλήτριά μας Μαρία Τρουπάκη κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Laser – κορίτσια.

Η αποστολή αποτελείτο από τους εξής αθλητές: Πατικόπουλος Παναγιώτης, Λημνιός Φίλιππος,

Γεωργακόπουλος Φοίβος, Πατικόπουλος Αλέξανδρος, Ρήγας Νίκος, Τσιμπούρης Χρήστος, Σαπάκος Γιώργος, Παναγιωτόπουλος Γιώργος, Γιαννόπουλος Θοδωρής, Πατικόπουλος Δημήτρης, Κολιτσιδάκης Μάριος, Σιαφάκας Αριστοτέλης, Λημνιός Ιωάννης, Μπούρας Παναγιώτης, Τρουπάκη Μαρία και Μανωλοπούλου Δανάη. Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές του Συλλόγου μας Παναγιώτης Κατσούλας και Γιώργος Τσακάκος, η έφορος αγωνιστικών ομάδων Μάντυ Ψυροπούλου, η ταμίας του Συλλόγου Κατερίνα Νινιού, ο έφορος υλικού Γιώργος Γιαννόπουλος και ο έφορος επικοινωνίας Κωνσταντίνος Μανωλόπουλος.