• Αναζήτηση

Β’ τοπική Μεσσηνίας: Άφησε τον αγώνα και πήγε εκκλησία!

Αν νομίζετε ότι τα έχετε δει όλα σε γήπεδο ποδοσφαίρου της Μεσσηνίας, τότε κάνετε μεγάλο λάθος!

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β’ τοπικής η Θύελλα Παραλίας υποδέχθηκε το πρωί της Κυριακής (18/10, 11:00) τον Π.Α.Ο.Κ. (2-0) στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας, σε αναμέτρηση για τον 1ο Όμιλο.

Οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με αποστολή ανάγκης και μετά βίας συμπλήρωσαν ενδεκάδα. Για τις ανάγκες του αγώνα, μάλιστα, επιστρατεύθηκε ο δεύτερος τερματοφύλακας, Ηλίας Καλογερόπουλος, ως ακραίος μέσος.

Το πιο κορυφαίο απ’ όλα ήταν ότι στο ημίχρονο ο ποδοσφαιριστής, Θοδωρής Μερκούρης έπρεπε να αποχωρήσει για να πάει στην εκκλησία, όντας θρησκόληπτος.

Το γεγονός αυτό κάθε άλλο παρά πτόησε την ομάδα του Χρήστου Σπάλα, η οποία παρότι αγωνιζόμενη με 10 παίκτες για ένα ολόκληρο 45λεπτο, κατόρθωσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε δύο γκολ του Μάνθου Στυλιανόπουλου (50′, 80′) !