• Αναζήτηση

Football League: Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμάτα 2-1 |Δείτε τα γκολ (video)

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχθηκε στη Νεάπολη την Καλαμάτα και άνοιξε το σκορ μόλις τρία λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με τον Τσιάρα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σκοπελίτη.

Η Μαύρη Θύελλα ισοφάρισε στο 31′ με τον Νταούντ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ξενοδόχοφ. Οι ερυθρόλευκοι της Μαγνησίας πανηγύρισαν τη νίκη (2-1) με το γκολ του Τσίτα στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου, ανέβηκαν τέταρτοι και μείωσαν στους τέσσερις βαθμούς από τη δεύτερη θέση. Αντίθετα, η ομάδα της Μεσσηνίας παραμένει καθηλωμένη στην προτελευταία.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοφ, Γραικός, Βοσνακίδης, Ρόκας, Μπουτζίκος, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Κέρη, Βασιλούδης, Τσίτας.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ : Στεφανάκος, Χριστοφιλέας, Τόλι, Καντούτσης, Τριποτσέρης, Ζαχαρόπουλος, Μάκος, Νατσιόπουλος, Ιντρίσι, Νταούντ, Ηλιόπουλος.