• Αναζήτηση

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 3-1. «Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως ο Πανθουριακός με την εμπειρία του πήρε την νίκη με 3-1 κόντρα στην Αναγέννηση Παραλίας.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους με έναν αγώνα περισσότερο να μειώνουν την διαφορά από τον πρωτοπόρο Πάμισο στον έναν βαθμό.

Στο 10′ ο Βουρνάς έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο 17′ ο Χελάς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 30′ ο Πανταζής με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1.

Στο 38′ ο Χελάς και πάλι με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Καυκά και Τσίρμπα.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Παντσιώτης (70’ Λάσκαρης), Οδεμισιώτης, Αργυρόπουλος, Δρογγίτης (65’ Δημητρακόπουλος), Μουστάκας, Μουλιάτος (80’ Βυζάς), Πανταζής, Χελάς (75’ Κουρούπης), Μπιτσάνης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Χριστόπουλος, Κουτίβας, Πετράκος, Μπ. Κοντοθανάσης, Στ. Σώκαλης, Δ. Σώκαλης, Βουρνας (85’ Κουραμπάς), Μάλαμας, Δημόπουλος (80’ Σκαφιδάς), Χαρλέπας, Στ. Χαρίτος.